Tasarım

Vualet Nedir? Nasıl Kullanılır?

Vualet; genellikle nikah şapkası ya da nikah kepleri ile birlikte tasarlanan yüzü tül ile örten bir aksesuardır.

Vualetler genellikle saç bantları, iri çiçekler, fiyonklar ile tasarlanıyor. Günümüzde sadece gelinler değil, özel günlerde de sıklıkla kullanılan bir aksesuar haline gelmiştir.

Vualet Nedir?

Vualeti küçük bir şapka olarak düşünebilirsiniz. Yüzü ince bir tül ile örten, üzerinde desenleri, taşları ya da motifleri olan küçük şapkalara verilen isimdir.

Moda tarihinde farklı dönemlerde kullanılan vualetler özellikle 1960’lı yıllarda kullanılmaya ve popüler olmaya başlanmıştır.

Özellikle gelinler tarafından çokça tercih edilen vualetler kıyafetlerinize göre özenle tasarlanmaktadır.

Düğünlerinde ya da nikahlarında duvak kullanmak istemeyen gelin adaylarının çok tercih ettiği vualetler, sizin zevkinize, gelinliğinize ve tarzınıza uygun işleme motifleri ve aksesuarlarla detaylandırılabilir.

Vualet Nasıl Kullanılır?

Vualet kullanımı ile ilgili çokça soru gelmektedir. Önemli olan nokta saç modelinizdir. Deneyimli bir kuaföre giderseniz vualetinize, kıyafetinize uygun saç modeli yapacaktır.

Aynı zamanda kuaförünüz vualetinizi de size takabilir. Bu konuda demin de söylediğimiz gibi önemli olan kısım tamamen saç modelinizdir.

Vualetinize ve elbisenize uygun saç modelini seçerseniz, kolaylıkla kullanabilir ve özel günlerinizde sıklıkla vualeti tercih edebilirsiniz.

Süslü Collection tarafından özenle, el emeği olarak hazırlanan vualetleri incelemek için hemen tıklayın. Kıyafetinize ve hayallerinize uygun vualet tasarımı yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın