Tasarım

Vualet, Nikah Şapkası Modelleri Nelerdir?

Vualet nihak sapkasi as36

Vualet ya da nikah şapkası bir gelinliği tamamlayan en şık aksesuarlardandır. Duvaksız gelin olmaz lafını biliyorsunuz, duvak yerine kullanılabilecek birçok model olduğunu biliyor musunuz?

Aslında minik bir duvak gibi şıklığı yansıtan vualet tasarımları nostaljik ve zarif bir hava katıyor. Özellikle de kısa nikah elbiselerine çok yakışan vualet modellerini sadece nikah il evlenenler kaçırmamalı.

Nikahınızda şık bir şapka tercih etmek isterseniz vualet modellerini mutlaka incelemelisiniz. Gelinliğinizin modeli, kumaşı ve saç şekliniz gibi detaylara dikkat ederek vualet seçmek kolay olacaktır.

Gelin vualeti ya da şapkalı duvak modelleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Vualet Nedir?

Genel nikah ya da gelin şapkası, nikah kepi olarak bilinen vualet yüzü örten bir tül diyebiliriz. Günümüzde ise şapka olarak söz ediliyor. Yenilikçi tasarımlar ile gelin adaylarının stillerine tam bir zarafet katıyor.

Saç bandı ve tülün bir arada kullanıldığı ya da fiyonk ile zenginleştirildiği görülen bu tasarımlara bir şans verin. Sadelikten hoşlananlar içince ince ve küçük taşlarla süslene kısa mini tüllü vualetleri de değerlendirmelisiniz.

Vualet nihak sapkasi a7
Vualet İçin Saç Modelleri

Vualet İçin Saç Modelleri

Eğer düğününüzde ya da nikahınızda vualet kullanmayı düşünüyorsanız saç şeklinizde buna uygun olmalıdır. Toplu saç modelleri vualet için daha uygun olacaktır.

Ensede yapılmış sıkı bir topuz ya da at kuyruğu vualetinizi ön plana çıkaracaktır.

Saçınız açık olsun istiyorsanız, romantik bir dalgalı saç da sizin için idealdir. Duvak yerine tercih edilen vualetler midi ve mini elbiselere çok yakışıyor.

Nikah Kepi Nedir?

Moda tarihinde farklı dönemlerde kullanılmış minik tüllü şapkalardır. Dantel, tül ya da saten kumaşlardan tasarlanan ışıltılı ya da sade modellerle gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Geçmişten günümüze sofistike duruşları ile birçok kraliyet düğününde tercih edilen bu modellere sizde göz atın.

Yüzünüzün şekline uygun olacak şekilde tüller ya da şekillerle nikah şapkanıza karar verebilirsiniz. Size özel vualet modelleri ve daha fazlası için Süslü Collection ile hemen iletişime geçin. Özel günlerinize özel tasarımlar yakışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir