Tasarım

Vaftiz Elbisesi Nasıl Seçilir?

vaftiz elbisesi nasil secilir

Bir vaftiz elbisesi seçmek unutulmaz bir anı ölümsüzleştirmedeki en önemli unsurlardır. Vaftiz elbisesi söz konusu olduğunda, bazı ailelerin bu önemli yaşam olayı için kullanılan geleneksel bir aile yadigarı elbisesi olabilir. Diğer aileler için yeni bir elbise seçmek yeni bir aile geleneğinin başlangıcı olabilir.   

Vaftiz, Din ve Kültür

Hangi elbiseyi alacağınızı düşünmenin ilk adımı din ve kültürdür. Çoğu insan, vaftizin çoğu Hıristiyan mezheplerinde yapılan ve bazen adanma töreni veya vaftiz olarak adlandırılan dini bir tören olduğunu bilir. İnanışa göre vaftiz elbisesi değişebilir. Bir vaftiz elbisesi genellikle bir vaftiz elbisesi düşünülürken dinin dini gereksinimlerine uymayı önemli kılan sembolizm taşır. Çoğu zaman dinler, vaftiz elbisesinin beyaz veya beyazın bir tonu olmasını gerektirir. Bu şartı taşımayan inançlar, bebek pembesi, soluk şeftali veya nane yeşili gibi diğer renklere izin verecektir. 

Elbisenin renginin ötesinde, bir elbisenin stiline atfedilen bazı kültürel anlamlar olabilir. Bazı önlüklerde İtalyan dantelleri veya yoncalar ve Kelt haçları gibi İrlanda motifleri olabilir. 

Erkek Çocuklar Önlük Giyebilir mi?

Geleneksel olarak önlükler hem kızlar hem de erkekler tarafından giyilir.

Bir elbiseyi gelecek nesillere aktarma geleneğini takip etmekle ilgileniyorsanız, basit bir unisex elbise seçebilirsiniz. Bu tür abiyeler kız ve erkek çocuklarına çok yakışacak şekilde tasarlanmıştır. Genellikle unisex önlükler, kızlar için bir bone ve erkeklerin giyebileceği bir şapka ile gelir. 

Erkek çocuklar için pek çok farklı tarza, her zevke hitap eden vaftiz elbisesi alternatiflerimiz bulunmaktadır. Erkek çocuk vaftiz elbiselerimiz için tıklayın.

Tarz: Geleneksel mi Modern mi?

Bir vaftiz elbisesinin tarzı genellikle kişisel tercih meselesidir. Bebeğinizin sizin veya kendi annenizin vaftizlerinde giydiği bir şeyi giymesini ister misiniz? Yoksa en yeni tarzlara uyan daha modern görünen bir vaftiz elbisesi mi istiyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak için, bundan 20 yıl sonra bebeğinizin vaftiziyle ilgili resimlere baktığınızda ne düşünebileceğini tahmin edebilirsiniz. 

Kumaş

Vaftiz elbisenizin yapıldığı kumaşı dikkate almak önemlidir. %100 pamuk, ipek ve keten, bir çocuk için nefes alabilen ve rahat olan doğal liflerdir. Bu lifler vaftiz önlükleri ve kıyafetleri için harikadır. Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız,  veya pamuklu önlükleri  kısa kollu Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız ipek önlükleri düşünebilirsiniz. 

Gerekli Zamanı Ayırın

Nerede alışveriş yaparsanız yapın, elbisenizi almak için vaftiz töreninden bir önceki günü beklemeyin. Çevrimiçi perakendeciler size elbiseyi zamanında gönderemeyebilir ve butik mağazalar ve büyük mağazaların envanterinde istediğiniz elbise olmayabilir. Vaftizden en az bir ay önce alışverişe başlamak en iyisidir, böylece istediğinizi zamanında alabilir ve daha az stresli hissedebilirsiniz.

Vaftiz elbisenizi çevrimiçi olarak satın almaya karar verirseniz, elbisenin tam olarak oturduğundan emin olmak için kendinize zaman tanıyın. Uymuyorsa iade etmek veya işe yarayan bir bedenle değiştirmek isteyebilirsiniz.

Vaftiz Aksesuarları

Vaftiz elbisesiyle birlikte aksesuarlar eklemek vaftiz töreninizi güzelleştirecektir. Vaftiz havlusu, vaftiz kutuları ve vaftiz mumları vaftiz töreninizi taçlandıracak.

Bir yanıt yazın