Cayma Hakkı

1. Teslim aldığım ürünü iade edebilir miyim? Cayma hakkım bulunuyor mu?

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendinde yer alan düzenleme gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak hizmet politikamız gereği kargoya teslimatı yapılmamış siparişlerinizle ilgili iptal hakkını siz değerli müşterilerimize tanımaktayız.

Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olması halinde teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi [email protected] adresine şikayetinizi iletmenizi rica ederiz.

2. İade koşulları

İadesi kabul edilen ürünler için (iadesi kabul edilmeyen ürünler aşağıda listelenmiştir), ürünü kutusu ve faturası ile birlikte geri gönderim sağlayabilirsiniz, (Şikayetinizi bildiren ve ödeme yönteminiz havale ile gerçekleşmiş ise “BANKA HESABI BİLGİLERİNİZİN” yazılı olduğu bir dilekçe ile), ürün elimize ulaştığınızda ürün bedeli (taşıma bedeli hariç) tarafınıza iade edilecektir.

İadesi kabul edilmeyen ürünler (üretici hatası hariç);

  • İsteğiniz üzere üretilmiş el işi özel ürünler
  • El işi tekstil (giyim vs.) ürünleri (hijyen dolayısıyla)
  • Bunların dışındaki satışı yapılan ürünler için “Ürün Detay” bölümünden iade kabul edilmez yazılanlar. 

3. İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Suslucollection.com tarafından iade işleminizin onaylanmasının ardından; ödemesi ‘Kredi Kartı’ ile gerçekleştirilen siparişlerin ücret iadesi, kredi kartına yapılmaktadır. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, maksimum 10 iş günü içinde ödediğiniz tutar kartınıza iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve firmamızın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

4. Sipariş iptali için;

Siparişiniz kargoya verilmemiş ise; bizimle irtibata geçerek satışınızı iptal edebilirsiniz.

Siparişiniz kargoya verilmiş ise; size gelen kargoyu kabul etmeyin ürün elimize ulaştığında sipariş bedeli (ulaştırma bedeli hariç) iade edilecektir.

Kişiye özel olarak üretilmiş ürünler imalatı tamamlandıktan sonra iptali ya da iadesi mümkün değildir (Üretici hatası haricinde).